KONST / Litografier / Färglitografi/collage 15618311
*
nr 1561 8311
Hans Hamngren
(f. 1934), Sverige
Färglitografi/collage, Signerad, numrerad 7/95. Färglitografi, bildmått: 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 41x50 cm
Hans Hamngren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Västerås 1934.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 september 2023
kl 19:34:35
- Konstnär/Designer
Hans Hamngren
Hans Hamngren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Västerås 1934.
Läs mer om Hans Hamngren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: collage färglitografi grafik hans hamngren litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49
-
3200 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:16
*
Hans Hamngren
Hans Hamngren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Västerås 1934.
Läs mer om Hans Hamngren
nr 1561 8311
Hans Hamngren
(f. 1934), Sverige
Färglitografi/collage, Signerad, numrerad 7/95. Färglitografi, bildmått: 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 41x50 cm
Hans Hamngren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Västerås 1934.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 september 2023 |
- Konstnär/Designer
Hans Hamngren
Hans Hamngren, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i VästerÃ¥s 1934.Läs mer om Hans Hamngren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: collage färglitografi grafik hans hamngren litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09 -
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49 -
3200 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:16